Переглянути усі Статті

NFTs пояснили: як створювати та заробляти за допомогою NFT

Незамінні токени (NFT) стали культурним феноменом у 2021 році. Вони існують протягом багатьох років, викликаючи захоплення CryptoKitties ще в 2017 році. Нині NFT можна продати за мільйони доларів. Давайте подивимося, як це стало можливим.

Що таке NFT і як він працює

NFT — це цифровий актив, який представляє реальні об’єкти, такі як мистецтво, музика, ігрові елементи, відео, квитки на події або навіть доменні імена. Ви можете створювати, купувати та продавати їх онлайн, часто за допомогою криптовалют.

NFT відрізняються від криптовалют своєю унікальністю та власною вартістю. Два окремих біткойна коштують однаково і, отже, є взаємозамінними. Це означає, що їх можна обміняти або обміняти один на одного.

Але NFT бувають різними. Завдяки їхнім унікальним цифровим підписам неможливо обмінюватися або бути рівними один одному NFT. Отже, вони незмінні.

Наприклад, якщо ви купили кліп NBA Top Shot, ви не можете обміняти його на зображення піксельного мистецтва CryptoPunks лише тому, що вони обидва NFT. Це не так, і, крім того, навіть два кліпи NBA Top Shot не обов’язково однакові.

Незамінні токени зазвичай зберігаються в блокчейні Ethereum, хоча вони підтримуються іншими блокчейнами, такими як FLOW, Crypto.com або Tezos. Вони відповідають певним стандартам, первинним ERC-721 і ERC-1155. Стандарт Ethereum ERC-721 вперше став популярним у 2017 році з грою CryptoKitty, тоді як ERC1155 був вперше розроблений командою Enjin рік потому, що дозволило одному розумному контракту керувати нескінченною кількістю токенів.

Чому раптова популярність

NFT здобули свою початкову популярність ще в кінці 2017 року, коли на сцену з’явилися цифрові предмети колекціонування CryptoPunks, а пізніше гра CryptoKitties, привернувши першу увагу ЗМІ до ринку NFT. Відтоді все затихло на кілька років до 2021 року, який деякі журналісти назвали «роком NFT».

З початку 2021 року НФТ продовжували залишатися в центрі уваги фінансових та основних засобів масової інформації, оскільки їх приймають глибоко кишені інвестори. У березні великий аукціонний дім Christie’s продав перший твір мистецтва на основі NFT під назвою «Перші 5000 днів» за рекордні 69,3 мільйона доларів. Художній твір, створений Майком «Біплем» Вінкельманом, представляє 5000 днів (або 13 років) його роботи.

жучок
Перші 5000 днів» Біпла. Джерело: onlineonly.christies.com

Незабаром після цього інший престижний аукціонний дім, Sotheby’s, оголосив 16 березня 2021 року, що планує провести власний розпродаж мистецтва NFT. У квітні NFT «REPLICATOR» цифрового художника Міки «Mad Dog Jones» Боубека було продано за 4,1 мільйона доларів на аукціоні Phillips.


Нью-Йоркська фондова біржа також приєдналася до захоплення NFT у квітні, оголосивши про NFT «першої торгівлі» компаній Spotify, Snowflake, Unity, DoorDash, Roblox і Coupang.

ТОП-5 галузей, які отримали вигоду від NFT

Згідно зі звітом NonFungible.com, протягом першого кварталу 2021 року продажі NFT зросли більш ніж у 20 разів, перевищивши позначку в 2 мільярди доларів. Наразі є кілька галузей, які вже виграли від впровадження NFT.

Відео ігри

Окрім CryptoKitties, блокчейн-ігри, яка дозволяє гравцям купувати, збирати, розводити та продавати віртуальних котів, є кілька інших розробників ігор, які отримали прибуток від галасу NFT. Наразі найдорожчою відео грою NFT є Moon Room від Decentraland, яка була придбана на OpenSea за 1,4 мільйона манів (понад 1,1 мільйона доларів на основі даних CoinMarketCap від 31 травня 2021 року).

Місячна кімната Арт
Місячна кімната. Джерело: opensea.io

Спорт

Легко помітити зростання спортивних NFT. У 2019 році момент замочування Леброна Джеймса продали за 208 000 доларів на NBA Top Shot.

Леброн Джеймс Данк. Джерело: nbatopshot.com

Музика

Додатковий варіант використання NFT пов’язаний з музикою. Наприклад, перший в історії альбом, випущений як NFT, вийшов лише на початку березня 2021 року разом із записом Kings of Leon «When You See Yourself», який приніс 2 мільйони доларів від його продажів.

Король Леона Мистецтво
Kings of Leon «Коли ти бачиш себе». Джерело: opensea.io

ст

Найдорожчий і відомий NFT – це цифровий витвір мистецтва, створений мережевим художником Beeple, «Everydays: the First 5000 Days», який був проданий за понад 69 мільйонів доларів у березні 2021 року. Інша його робота під назвою «Перехрестя» була продана з аукціону за 6,6 мільйонів доларів.

Джерело: niftygateway.com

Предмети колекціонування

Крім спорту та мистецтва, колекційні предмети є великим хітом на сцені NFT. Найкращим прикладом цього є продаж генерального директора NFT від Twitter, перший твіт Джека Дорсі, придбаний за 2,9 мільйона доларів. Незважаючи на таку величезну ціну, твіт програв у конкуренції найдорожчого цифрового предмета колекціонування зображення піксельного мистецтва CryptoPunk #3100, яке було продано за 7,58 мільйона доларів у березні 2021 року.

Crypto Punk 3000
Криптопанк №3100. Джерело: opensea.io
Серед інших галузей, які приймають NFT, є нерухомість, ювелірні вироби, мода та кіноіндустрія.

Як заробити на NFT

Технічно кожен може створювати та продавати токен, який не можна замінити. Ви можете створити твір мистецтва, музичний твір або просто файл GIF, а потім перетворити його в NFT за допомогою процесу, який називається «карбуванням». Після цього ви зможете продати свій новий NFT через один із спеціалізованих маркетплейсів або навіть на eBay.

Хороша річ у незамінних токенах полягає в тому, що ви можете продовжувати заробляти на них гроші навіть після того, як вони були продані. Ви можете прикріпити до файлу комісію, яку ви отримуватимете щоразу, коли ваші NFT будуть перепродані.

Як створити NFT

Якщо ви хочете створити свій власний NFT, вам потрібно наступне:

  • Вирішіть, який файл ви б хотіли карбувати в NFT. Як ми вже згадували раніше, це може бути цифрове мистецтво, музичний твір, відео, файл GIF або навіть твіт.
  • Створіть гаманець Ethereum, який ви будете використовувати для сплати можливих зборів за розміщення вашого файлу NFT для продажу на онлайн-ринку. Наприклад, отримати такий гаманець можна на платформі MetaMask.
  • Купіть трохи Ethereum, щоб покрити можливі комісії. Ви можете легко купити ETH на EXMO.
  • Підключіть свій гаманець до одного з аукціонних ринків NFT, як-от OpenSea, Rarible або Nifty Gateway. Потім розмістіть свій Non-Fungible Token на одній із цих платформ.
  • Після встановлення ціни на ваш NFT та сплати комісії за його майнінг, він стане доступним для торгів. Будь-хто може знайти його та зробити ставку для вашого NFT.

Як купити NFT

Інший спосіб заробити гроші за допомогою Non-Fungible Tokens – створити власну колекцію NFT, яку ви зможете продати пізніше. Для початку вам знадобиться кілька ключових елементів, таких як:

  • Цифровий гаманець для зберігання NFT та криптовалют. Знову ж таки, ви можете використовувати MetaMask, щоб отримати свій гаманець.
  • Ethereum або інша криптовалюта, щоб заплатити виконавцю за його NFT. Ви можете купити ETH або інші криптовалюти за USD , GBP або EUR на EXMO.
  • Коли ваш гаманець буде налаштовано та профінансовано, ви зможете купувати NFT на таких платформах, як OpenSea, Rarible або Nifty Gateway.

Що очікується від NFT

На відміну від цифрових файлів, які можна безкінечно копіювати, традиційні твори мистецтва є цінними, оскільки вони єдині в своєму роді. NFT дозволяють токенізувати твори мистецтва, відео чи музику, створюючи цифровий сертифікат власності, який можна купувати та продавати. Таким чином кожна NFT отримує свою власну цінність, і тому ринок NFT загалом знаходиться в центрі уваги для інвестування. Одним словом, NFT – це сучасний спосіб інвестування в мистецтво.

Незамінні токени продовжують поширюватися в різних галузях і тепер навіть доступні для торгівлі на eBay, одному з найбільших онлайн-ринків у світі. Цей випадок може збільшити доступність і популярність NFT як токенізованих активів.

Будучи новою колекційною формою сучасного мистецтва, NFT дозволяють художникам заробляти на своїх роботах без сторонніх осіб. Тож малоймовірно, що творці так легко відмовляться від незалежного джерела доходу. А для великих інвесторів НФТ є перспективним способом для капіталовкладень.

Через підвищений інтерес до NFT їх власники та інвестори занепокоїлися юридичним питанням обігу токенів NFT, а саме: чи буде SEC розглядати ці активи як цінний папір, чи токени будуть класифікуватися як товар? За даними Dilendorf Law Firm PLLC, «не всі NFT будуть розглядатися регуляторами США як цінні папери, але цілком можливо, що певні NFT дійсно будуть».

Таким чином, юристи попереджають впливових осіб та знаменитостей про схвалення певних проектів NFT, оскільки вони «можуть діяти як незареєстровані брокери або нести відповідальність за участь у пропозиції чи продажу незареєстрованих цінних паперів».