Вибір надійного криптогаманця – наступний важливий етап після купівлі біткоїна. У цій статті ми розглянемо популярні та безпечні методи зберігання крипти.
Біткоїн-гаманець – це цифровий гаманець, який використовується для відправки, отримання та зберігання BTC. Він є аналогом фізичного гаманця, але замість реальних грошей зберігає криптографічну інформацію, яка необхідна для доступу до біткоїн-адресів і проведення транзакцій.
Біткоїн-гаманець може бути окремим пристроєм або програмою. Незважаючи на свою назву, він не “зберігає” біткоїни, а має криптографічний контроль над адресами у блокчейні.
Щоб зрозуміти, як працює криптогаманець, розглянемо кілька пов’язаних з ним понять: адреса, публічний ключ та приватний ключ.
Адреса гаманця – це випадково згенерований унікальний набір цифр і літер, який створюється та функціонує на зразок номера банківського рахунку. Зазвичай він складається з 26-35 символів. Наприклад, ось так виглядала перша біткоїн-адреса: 1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa. Оскільки мережа Біткоїн псевдоанонімна, активи та транзакції власника BTC можуть бути переглянуті всіма, хто знає адресу його гаманця.
Адресу криптогаманця також називають його публічним ключем. Він використовується разом із приватним ключем, який захищає активи.
Приватний ключ – це аналог паролю до банківської картки. Тільки знаючи його, можна отримати доступ до монет або здійснити транзакцію.
Гаманці можуть бути гарячими і холодними. Щоб вибрати відповідне сховище для своїх активів, зверніть увагу на ключові властивості кожного типу.
До гарячого типу належать сховища, яким потрібне постійне підключення до Інтернету, наприклад, облікові записи на біржах, онлайн-сервіси, додатки для смартфонів і деякі десктопні гаманці. Гарячі сервіси завжди під рукою і зручні для частого проведення транзакцій, їх легко встановлювати та налаштовувати. Прикладом гарячого сховища є гаманець EXMO.com.
Холодні гаманці – це крипторахунки, які не потребують постійного підключення до Інтернету. Вони підходять для тривалого зберігання великих сум активів, до яких не потрібен швидкий доступ. До цього типу відносяться апаратні гаманці, які зберігають приватні ключі користувача. Зовні вони схожі на флешку.
Незважаючи на підвищену безпеку, апаратні гаманці поступаються гарячим за зручністю. Для роботи з ними потрібні два пристрої – сам гаманець і комп’ютер з доступом до Інтернету. Іншим недоліком таких сховищ є їхня вартість: якщо гарячі гаманці часто є безкоштовними, то холодні можуть обійтися від $50 до $200.
На EXMO.com ви можете скористатися онлайн-гаманцем для зберігання криптоактивів. Для цього достатньо створити обліковий запис на біржі та згенерувати адресу гаманця. Гаманець EXMO.com підходить для зберігання не лише біткоїна, а й інших активів та фіатних валют. Крім того, трейдерам і власникам доступна як веб-, так і мобільна версія гаманця.
Після успішної реєстрації на EXMO.com можна поповнити біткоїн-гаманець:
Гаманець також можна поповнити, купивши монети через Швидкі торги за встановленим курсом, створивши ордер в розділі Розширені торги, а також в розділі Купити криптовалюту за допомогою банківської картки. Докладніше про те, як це зробити, читайте в статтях “Як поповнити біржовий гаманець” і “Як купити криптовалюту за допомогою банківської картки”.
Для мінімізації ризику втрати криптовалюти дотримуйтеся кількох простих правил: