Як працює інтерфейс сторінки торгівлі на біржі криптовалюти EXMO? Ця стаття дасть вам всю необхідну інформацію.
Зараз дуже популярні інвестиції в криптовалюту, особливо в біткойн. Багато користувачів вважають за краще купувати біткойни і продавати їх на криптовалютних біржах, тому що це зручно, безпечно і вигідно .
Початківцям інвесторам дуже важливо знати, як організований інтерфейс біржової торгівлі, перш ніж почати з ним працювати. Майнерам і тим, хто заробляє на біткойн-кранах, перед тим як продавати біткойни, було б корисно зрозуміти, як влаштований інтерфейс біржової торгівлі.
Давайте подивимося, які основні елементи входять в торговий інтерфейс і як з ним можна працювати.
Почнемо вивчати інтерфейс з розгляду діаграми, що зображує зміну ціни тієї чи іншої криптовалюти. Графік, який ви бачите на малюнку, відображає зміни курсу біткойн/доллар США за вибраний період, в даному випадку за 24 години.
Кожна з торгових пар, що існують на біржі, має свій графік (інтерфейс вибору пар ви можете побачити у верхній частині скріншота). Один тип торгових пар дозволяє купувати криптовалюту за фіатні гроші (наприклад, ви можете купити біткойн за рублі) або навіть продавати її за фіатні гроші. Інші служать для обміну біткойнів на треті криптовалюти (альткойни); так само можна купити біткойн на цих парах, оплачуючи своїми альткойнами.
Діаграма зображена у вигляді «японських свічників» (червоні або сині прямокутники); у цьому прикладі кожна свічка зображує динаміку аукціону за півгодини, але якщо ми виберемо весь період, який триває, наприклад, тиждень, свічки підійдуть для більш тривалих періодів часу.
Так зване «тіло свічки» виглядає як прямокутник, межі якого утворюють ціни, що вказують початок і кінець зображуваного періоду часу. У випадку, коли ціни на початку періоду виявилися нижчими, ніж на кінець періоду, така свічка називається «Бичача» і забарвлюється в синій колір. Якщо до кінця періоду ціни знизилися, Свічка називається «Ведмежа» і фарбується в червоний колір.
Варто пам’ятати, що в найстабільніші періоди розмір свічника відображає тільки розмір спреду (різниця між найкращими цінами купівлі та продажу), а також його колір не дає багато корисної інформації. При цьому в періоди активного руху ринку дуже зручно візуально визначити зміну середньої ціни активу за розміром і кольором «свічок».
Тонкі лінії, що йдуть вгору і вниз від тіла свічки, називаються «тінями свічки». На них зображені цінові екскурсії з початку та кінця згаданого періоду на півгодини. Свічники, які практично не мають корпусу, називаються «доджі» і зображують, що ціни на початку і в кінці періоду були рівні. Свічники з невеликим корпусом називаються «крутками».
Навички читання свічкових діаграм дуже корисні для розуміння того, що відбувалося протягом періоду дослідження. Вони особливо корисні для професійного трейдера, хоча для людини, яка віддає перевагу криптовалютним інвестиціям, це не буде зайвим.
Завершуючи нашу розмову про діаграму, зазначимо, що додаткова діаграма також стосується 24-годинного періоду. Цей графік розташований під основним і інформує про обсяги активів, куплених і проданих по цій парі. Легко побачити, відповідність між різкими ціновими рухами досить помітна за «Свічниками» та «скачками» торгового обороту в нижній частині графіка.
Під графіком ви можете побачити інтерфейс створення ордерів на купівлю та продаж, а після цього – так звані «Книги замовлень» та історія торгів. Існують ордера на купівлю та продажу криптовалюти, створені користувачами біржі, розташовані в книгах замовлень, ці замовлення відсортовані за курсом (ви можете побачити найкращі ордера за курсом у верхній частині книги ордерів). Список замовлень представлений у вигляді таблиці, де вказана ціна, обсяги купівлі/продажу та загальна сума виконання замовлень для кожного з них.
Якщо ми використовуємо, наприклад, пару BTC/USD, то в лівій книзі замовлень будуть замовлення на покупку біткойнів за ваші долари, а за допомогою правої книги ви можете продати свої біткойни за найкращою ціною покупки. Різниця між найкращими цінами купівлі та продажу – це спред, про який ми говорили трохи раніше.
Якщо ви хочете купити або продати будь-який актив на біржі, наприклад, щоб продати біткойни, ви можете або здійснити миттєву торгівлю відповідно до ринкових умов (іншими словами, ви можете створити ринковий ордер, який заповниться негайно), або створити лімітний ордер («порядок за лімітом»).
У першому випадку в торгівлі за ринковими умовами все відбувається набагато простіше: ви встановлюєте режим «Миттєве замовлення», вказуєте кількість криптовалюти, яку потрібно продати (або суму, яку хочете віддати чи отримати), потім натисніть кнопку «Купити» або «Продати» і відразу з’явиться угода за найкращою ціною серед доступних у книзі замовлень. До речі, зазначимо, що на біржі криптовалют EXMO є сторінка «Обмін» , де також можна купити або продати активи за ринковими цінами, але навіть у більш зручному режимі. Бажано оцінити, чи достатньо ліквідності в книзі замовлень, під час використання миттєвих замовлень на купівлю/продаж криптовалюти у великих обсягах. Іншими словами, наявність достатньої кількості лімітних замовлень з помірними цінами для вашого миттєвого замовлення буде повністю виконано за їх рахунок. В іншому випадку частина вашого замовлення буде виконана за рахунок замовлень третіх осіб за менш привабливими цінами.
У другому випадку під час створення лімітного ордера ви можете вибрати ціну, за якою ви хочете продати криптовалюту (наприклад, продати біткойни) або купити її. Після встановлення необхідної ціни та необхідної кількості активу необхідно натиснути кнопку «Купити» або «Продати», і ваше замовлення займе місце у відповідній книзі замовлень (Якщо ви допустили помилку під час встановлення ціни придбаної криптовалюти та встановіть ціни, яка значно вища за ринкову, інтерфейс повідомить про можливу помилку).
Якщо ви встановили розумну ціну, є великі шанси, що ваше замовлення рано чи пізно буде виконано, і ви отримаєте суму трохи вище, ніж на ринковій торгівлі. Однак, роблячи інвестиції в криптовалюту, краще не гнатися за такою економією, в ситуації, коли ціна біткойна або іншої купівельної криптовалюти швидко зростає, ваше замовлення може не встигати за ним і ціна покупки зросте. Тому лімітні ордери актуальні для тих, хто професійно спекулює на ринку криптовалют.
Незалежно від того, чи була торгівля здійснена через лімітний ордер чи просто за допомогою миттєвого замовлення, існує комісія (на більшості бірж дорівнює 0,2%), що виплачується за валюту, яку отримує покупець за результатами торгів. Наприклад, якщо користувач купує один біткойн за 2500 доларів США, вираховуючи комісію, його баланс обміну буде оновлено на 0,998 BTC. Якщо він продасть свій біткойн за ту ж ціну, він отримає 2495 доларів США. Інтерфейс історії торгів досить зрозумілий: всі останні угоди відсортовані за часом і закріплені за типом («купити» – при покупці через ліву книгу ордерів, «продати» – під час продажу через праву), ціні, сумі активу і, нарешті, загальна сума в ньому.
Дякуємо, що залишилися з нами!
Команда EXMO