Дізнайтеся, як захистити свої нещодавно придбані криптовалюти на EXMO!
Зараз багато венчурних капіталістів вибирають криптовалютні інвестиції серед усіх видів інвестицій і купують біткойни, а також інші криптовалюти як найбільш перспективні. Беручи до уваги той факт, що протягом минулого року ціна біткойна та деяких інших криптовалют стрімко зростала, це, безумовно, має сенс.
Однак ця процедура трохи незвична для початківців інвесторів і має свої особливості, зокрема захист криптовалютних інвестицій.
1) Перш за все, вам слід обдумано вибрати місце, де зберігати куплені біткойни або іншу криптовалюту, яка у вас є.
Ви можете зберігати свою криптовалюту в локальних гаманцях, які знаходяться на комп’ютері їх власника або на спеціалізованих міні-пристроях (наприклад, апаратні гаманці виробництва Trezor, KeepKey і Ledger), а також на онлайн-сервісах. Серед таких сервісів є не тільки вузькоспеціалізовані онлайн-гаманці, а й криптовалютні біржі, які надають послуги мультивалютного зберігання (також на цих же біржах можна відстежувати курс біткойна , купувати біткойн або іншу криптовалюту). Будь-яка біржа може зберігати біткойни, але якщо ми говоримо про менш популярні криптовалюти, то кількість бірж, які можуть їх зберігати, обмежена.
Зберігання криптовалюти в локальних гаманцях (насамперед у «жирних») вимагає від користувача певного рівня апаратних і програмних знань щодо функціонування криптовалюти. Також це потребує загальної свідомості (незалежно від типу гаманця), адже за збереження своїх грошей відповідає лише користувач. Отже, якщо користувач дозволить зараження свого комп’ютера вірусом, який може «зловити» файл гаманця, ніхто не поверне вкрадені біткоїни; якщо користувач не зможе виконувати регулярне резервне копіювання файлу гаманця і його комп’ютер виходить з ладу, вся його криптовалюта буде втрачена назавжди. Нарешті, якщо користувач забуде свій пароль, то ніхто не зможе повернути доступ до його криптовалютних активів, тому що він єдина людина, яка має пароль.
Зберігання криптовалют в онлайн-гаманцях, включаючи біржі криптовалют, більше підходить для новачків, які інвестували в криптовалюту, оскільки передає більшу частину технічних проблем у компетенцію цих сервісів. Проте з’являються нові проблеми, перша і головна – вибір надійного сервісу. Цей сервіс може бути представлений лише платформою, яка має багаторічну позитивну репутацію та багатий досвід роботи у сфері криптовалюти; Якщо говорити про технічну сторону, то вона також має забезпечити двофакторну аутентифікацію рахунків клієнтів і зберігати їхні активи в «холодних гаманцях». Цим вимогам відповідає лише певна кількість бірж, і EXMO займає одне з лідируючих місць серед таких бірж. Де у вас є можливість зберігати не тільки біткойн, а й ETH, DASH, LTC, DOGE, ZEC та деякі інші криптовалюти. Внести фіатні активи на EXMO дуже просто, це можна зробити як за допомогою системи цифрової валюти, так і за допомогою банківських переказів. Ви можете легко купувати або продавати біткойни на EXMO або конвертувати біткоїни в інші валюти. Також ви можете поповнити рахунок на EXMO за допомогою біткойн-кранів і майнінгу (але не забудьте попередньо перевірити мінімальні ліміти для депозиту).
2) Після цього ви повинні переконатися, що пристрій, який ви використовуєте для керування своїми криптовалютними активами, захищений. Найкращим варіантом буде вибрати окремий «чистий» комп’ютер, ноутбук або смартфон (безвірусний і надійний), щоб керувати своїм обмінним гаманцем за допомогою нього. Було б чудово, якби його не використовували для інших завдань і взагалі для інтернет-серфінгу. Встановлювати будь-яке сумнівне програмне забезпечення на такий пристрій не рекомендується. Те ж саме стосується пристрою, на якому ви вирішили зберігати свій локальний гаманець. Версія антивіруса та ОС цього пристрою має бути оновленою.
Якщо це занадто складно, ви можете керувати своїми активами з основного пристрою, але звертайте увагу на його програмну «наочність», використовуйте ефективний антивірус, який працює у фоновому режимі, і регулярно перевіряйте пристрій спеціальними утилітами. Або, як альтернатива, ви можете зарезервувати окрему надійну віртуальну систему для управління вашими активами (але цей варіант вимагає певних технічних знань).
Використання ефективного брандмауера все одно не буде зайвим.
Служби зберігання криптовалюти, які надаються за допомогою двофакторної аутентифікації, можуть значно підвищити безпеку ваших криптовалютних активів за умови, що ви спочатку активуєте цей захист і ефективно використовуєте його. Щоб підтримувати продуктивну роботу захисту 2FA, необхідно забезпечити додатковий «чистий» пристрій, наприклад смартфон, на який необхідно встановити спеціальний додаток Google – Google Authenticator (є варіант 2FA, заснований на простому відправленні SMS-коду на телефоні, але цей варіант застарів і не можна вважати дуже надійним).
3) Крім технічних ризиків, існують ризики, пов’язані з «людським фактором». Щоб захистити свої інвестиції в криптовалюту від злочинного втручання, використовуйте довгі та складні паролі та уважно перевіряйте адресу обміну (або іншу службу, де ви зберігаєте свої активи) під час входу. Не рекомендуємо відвідувати біржу за допомогою пошукових систем; краще додати його до закладок браузера. Не додавайте зайві або сумнівні розширення до браузера. Продавайте біткойни і купуйте їх тільки через надійні платформи і не довіряйте їх криптовалютним «пірамідам», які обіцяють неймовірний відсоток. Не намагайтеся продати біткоїни деяким інтернет-біржам, які пропонують підозріло вигідний курс, але які працюють протягом короткого періоду часу і не можуть бути знайдені на шанованих сервісах моніторингу бірж.
Використовуйте окремий e-mail для зв’язку з біржею, створеною лише для цих цілей. Якщо адреса цього електронного листа стане відома третім особам – він може стати мішенню для шахрайських листів, зі шкідливими вкладеннями або фейковими посиланнями. Тому ви повинні тримати в таємниці адресу електронної пошти, зарезервовану для зв’язку з біржею.
Пам’ятайте, що захист електронної пошти також дуже важливий: на ній також слід встановити двофакторну аутентифікацію. Наприклад, ви можете налаштувати параметри входу за допомогою SMS або коду Google Authenticator в електронній пошті Google, а також на біржі, використання методу SMS-аутентифікації не рекомендується через його явну застарілість.
Якщо ви все ще помітите підозрілу активність (наприклад, повідомлення електронною поштою про доступ до облікового запису, який ви не здійснювали), негайно зверніться до служби підтримки обміну, щоб її представники вжили заходів для забезпечення належної безпеки вашого гаманця.
Ми сподіваємося, що завдяки нашим рекомендаціям ви зможете захистити куплені біткойни.