Маржинальна торгівля дозволяє багаторазово збільшити заробітки трейдера шляхом використання кредитних плечей. Щоб торгувати максимально ефективно, необхідно пам’ятати про ризики, правильно вибирати розмір плеча та розмір інвестицій. Розповідаємо, як це зробити.
Перед початком торгів на маржинальній платформі необхідно визначитись із рівнем ризику, на який ви готові піти. Цей показник залежить від суми, з якої ви хочете відкрити позицію.
Оптимально тримати рівень ризику не вище 20% від розміру загального капіталу для трейдингу. Наприклад, якщо загальна сума капіталу становить $1 000, краще відкривати позицію не більше $200. У разі невдачі ви зможете відкрити кілька нових позицій і відігратися. Якщо цей показник буде на рівні 50% і вище, то “відігратися” буде складніше.
Щоб мінімізувати ризики, особливо якщо ви новачок, вибирайте невеликий розмір кредитного плеча, наприклад, 3х або 5х. Такий підхід дозволить уникнути швидкої ліквідації позиції з подальшими збитками, якщо ринок переживає велику волатильність.
На маржинальній платформі передбачені вбудовані механізми ризик-менеджменту – маржин-кол та ліквідація. Їхня мета – зменшити збитки трейдера. Наприклад, якщо ціна піде проти вас, маржин-кол попередить вас про досягнення критичного значення маржі, а ліквідація обмежить збитки.
Завжди звертайте увагу на співвідношення ризику доходу (risk reward ratio або RRR). Стратегія, де ви ризикуєте $1 000, щоб заробити $100 не є прибутковою у довгостроковій перспективі. У разі невдачі вам доведеться закрити 10 успішних позицій поспіль, щоб хоча б вийти в нуль.
При збалансованому варіанті ризик до доходу має становити 1:1 чи 1:2.
Навіть на ринку, що глобально росте або падає, кожна монета дає різну прибутковість, тому відкриваючи позиції у двох і більше парах ви хеджуєте свої ризики.
Наприклад, замість відкриття позиції в одній монеті на $1000, краще відкрити дві позиції по $500 у двох різних монетах.
Також ви можете керувати ризиками, відкриваючи позиції у стабільних монетах на велику суму, а для високоризикових залишати невелику суму, пропорційну очікуваним доходам.
Успішний трейдинг неможливий без фіксування прибутків та збитків. На маржинальній платформі EXMO діє принцип ізольованої маржі. Це означає, що ваші втрати за однією позицією не можуть бути покриті коштом іншої.
Однією з важливих складових ризик-менеджменту та торгової стратегії загалом є визначення рівнів, на яких ви плануєте закривати позицію у прибуток.
Для обмеження збитків завжди рекомендується встановлювати стоп-лосс, який закриє позицію при досягненні ринковою ціною заданого рівня. Для довгої позиції стоп-лосс має бути вищим за ціну ліквідації, для короткої – нижче.
Попри ризики, маржинальна торгівля залишається ефективним видом криптотрейдингу. Пропонуємо кілька простих порад для прибуткових торгів:
Для тривалого та успішного трейдингу необхідно торгувати з малим ризиком, щоб у разі невдалої угоди завжди була можливість відігратися.