Трейлінг-стоп виконує два завдання одночасно: дозволяє збільшити прибуток і звільняє трейдера від постійного моніторингу угоди. Як він працює і у яких випадках використовується, розповідаємо у цій статті.
Інструмент трейлінг-стоп стане в пригоді кожному трейдеру, тому варто розібратися в його функціях. Це один із видів пливучого стоп-ордера, який автоматично підтягується за ціною щоразу, коли вона рухається в потрібному напрямку.
Параметри, що використовуються у трейлінг-стопі – дистанція та кількість. Дистанція – це відстань від поточної ціни активу або котирування до точки стоп-лосс. Це величина у доларах, яка контролюється в автоматичному режимі. Кількість – це обсяг вашої відкритої позиції.
Функція трейлінг-стопу та ж сама, як і в інших стоп-лосс-ордерів – обмеження збитку. Але трейлінг-стоп зручніший у роботі. Адже він не вимагає ручного коригування позиції, поки ціна продовжує рухатися у потрібну сторону.
Трейлінг-стоп автоматично слідує за рухом ціни, дотримуючись виставленої вами дистанції. По мірі руху ціни у потрібний бік цей ордер переходить від мінімізації збитків до захисту прибутку. Для порівняння: у звичайному стоп-лосс-ордері ви вказуєте фіксовану ціну та корегуєте її вручну.
Щоб активувати цей ордер, потрібно:
Використання трейлінг-стопу розширює ваші можливості:
Кожен стоп-лосс-ордер має свої недоліки. Трейлінг-стоп також має кілька особливостей, про які потрібно пам’ятати: