Переглянути усі Статті

Що таке спліт акцій

Як зробити дорогі цінні папери доступними для широкого загалу? У цьому допоможе спліт. Розглянемо, як він влаштований і як впливає на ціну акцій.

Термін «спліт» походить від англійського слова split, що в перекладі означає «розкол, розщеплення».

Спліт — дроблення цінного паперу з високою вартістю на кілька дрібних, дешевших активів. При цьому ціна нових акцій у сумі дорівнює вартості базового активу.

Приклади

Спліт може проводитися в різних пропорціях: 2:1, 3:1 або навіть 100:1 залежно від того, наскільки емітент хоче знизити ціну однієї акції.

Наприклад, у компанії в обігу перебуває 100 тис. акцій за ціною $1 тис. за штуку.

Капіталізація компанії становить 100 000 * 1 000 = $100 000 000.

При спліті 5:1 кількість акцій збільшиться до 500 тис., а їхня ціна одночасно знизиться до $200 за штуку.

При цьому капіталізація також складе 500 000 * 200 = $100 000 000.

Навіщо проводять дроблення акцій

Найчастіше дроблення проводять емітенти, акції яких значно зросли в ціні для фізичних осіб. Таку процедуру часто проводять американські компанії, оскільки на фондовому ринку США роздрібні інвестори відіграють важливу роль.

За підсумками 2023 року там відбулося шість сплітів.

Як вплине спліт на ціну акцій?

Зазвичай спліт не відбувається одразу, спочатку йде анонс із кінцевою датою. У більшості випадків — це відбувається близько місяця. За цей час акції сильно зростають.

Таку тенденцію можна було помітити в акціях Apple (крайній спліт був у серпні 2020 року), Amazon (червень 2022 року), Tesla (серпень 2022 року). Усі ці акції об’єднує той факт, що після анонсу спліту вони зросли на 15% – 25%. Як було описано вище — це розцінюється як бичачий сигнал у момент анонсу і в довгостроковій перспективі.

Однак після самого спліту акції помітно падають весь наступний місяць. Корекція може становити від 10% до 20%. Пояснити такий феномен досить просто — «Buy the rumor sell the news». Тобто спекулянти активно розганяють ціну вгору, а потім продають накопичений обсяг, через що виникає помітний тиск продавців. Водночас «домогосподарства» ще не встигли купити достатньо акцій, щоб забезпечити їхнє зростання.

У короткострокових трейдерів є стратегія, яка передбачає відкриття шорту в день спліту. Позиція тримається від кількох годин до кількох днів. Стоп при цьому ставиться за денний максимум. Однак варто бути обережним, оскільки будь-яка стратегія може не спрацювати. Наполегливо рекомендуємо використовувати Stop Loss і Take Profit ордери, для зниження ризиків втрати капіталу і максимізації прибутку.

Найближчий спліт серед компаній «Чудової сімки» трейдери зможуть спостерігати вже за тиждень, 10 червня, в акціях NVDA.

Ця подія напевно стане однією з найцікавіших цього літа.

На платформі EXMO Margin є можливість торгувати цим активом, а використовую плече — багаторазово збільшити потенційний прибуток.

У довгостроковій перспективі спліт акцій — це точно бичачий сигнал. Тому доступна ціна акцій спонукатиме більше інвесторів вкладати капітал у надійні компанії.

Висновок

Дроблення акцій не має прямого впливу на прибутковість інвестицій — принаймні в момент проведення процедури. Для трейдера спліт вигідний відразу ж після його проведення. Адже для нього відкривається маса нових можливостей — торгувати більшою частиною активів і заробити на шортах.