Переглянути усі Статті

Що таке індекси?

У фінансових новинах часто можна помітити індекси, типу S&P 500, NASDAQ 100 та Dow Jones. Ми розповімо, що за ними стоїть і як вони допомагають зрозуміти ринок.

Фондовий індекс акцій (біржовий індекс) є показником загальних цінових змін на деякі або всі цінні папери, які представлені на певному ринку. Індекс складається як портфель, в якому важливість кожного цінного паперу відповідає його вазі на ринку.

Індекс S&P 500

Індекс S&P 500 або Standard & Poor’s 500 — це індекс, що включає акції 500 компаній США з найбільшою капіталізацією, які публічно торгуються на фондових біржах NYSE і NASDAQ. Якщо показник зростає — отже, в середньому всі 500 акцій зростають, і навпаки.

Цей індекс було запроваджено у 1957 році рейтинговою компанією Standard & Poor’s для відображення економічної ситуації в країні.

Як складається S&P 500?

Ключові показники, за якими відбирають компанії для індексу S&P 500, це:

  • Капіталізація має бути більшою або дорівнювати $11,8 млрд.
  • У вільному обігу має перебувати не менше 10% акцій, що торгуються.
  • Прибуток компанії за останній квартал та загальний прибуток за 4 квартали поспіль мають бути позитивними.
  • Обсяг проторгованих акцій за місяць не менше 250 тисяч.

Як видно за критеріями, не всі компанії можуть показувати стабільний результат тривалий час. Тому індекс S&P 500 періодично ребалансує. Ребалансування включає зміну ваги компаній в індексі. Але частіше відбувається додавання чи видалення компаній з індексу.

Компанії, що входять до складу S&P 500, розподіляються за 11 секторами економіки:

  • IT;
  • фінанси;
  • охорона здоров’я;
  • енергетика;
  • телекомунікації;
  • промисловість;
  • споживчі товари постійного попиту;
  • споживчі товари циклічного попиту;
  • сировина і матеріали;
  • нерухомість;
  • комунальні послуги.

Індекс влаштований так, що чим більша капіталізація компанії, тим вищий її внесок чи вага у цьому індексі.

Це важливо, тому що перші 10 компаній становлять приблизно 25% всього індексу, перші 50 компаній — загалом більш ніж половина всього індексу. Наприклад, вага Apple у S&P 500 становить 6,2%. Це рекорд серед усіх акцій в індексі за даними з 1980 року.

NASDAQ 100

Це індекс, який складається зі 100 акції найбільш значущих нефінансових компаній на фондовій біржі NASDAQ. Цей список включає компанії США та інших країн з різних галузей:

  • високі технології;
  • роздрібні продажі;
  • охорона здоров’я;
  • ЗМІ;
  • біотехнології.

Акції, що входять до індексу NASDAQ-100, «зважуються» залежно від їхньої ринкової капіталізації. Але існують обмеження, які не дають великим компаніям дуже сильно впливати на формування вартості індексу. Їхнє максимально допустиме значення становить 24% від зваженого значення самого індексу.

Dow Jones

Індекс, що містить лише 30 великих американських компаній з різних секторів.

У сучасному світі цей індекс мало що відображає, але його вікова історія говорить про успіх. Зрештою, індекс був створений 26 травня 1886 року. Dow Jones містить близько 1-2 компаній з кожної галузі.

Як знайти індекси?

На платформі EXMO Margin активи можна знайти у розділі “Індекси” або скористатись пошуком та вписати SPX.

Наразі на нашій платформі є можливість торгувати тільки індексом S&P 500, але незабаром список цього виду активу розшириться.

Плюси й мінуси

У торгівлі індексами багато плюсів. Основні з них:

  1. Аналітика. Необов’язково переглядати кожну акцію, щоб зрозуміти, які настрої в учасників ринку. Для цього можна стежити лише за одним чи декількома індексами.
  2. Диверсифікація. Завдяки індексам можна суттєво знизити ризики свого портфеля. Якщо ви вирішите купити тільки кілька акцій, є висока ймовірність, що вони впадуть більше, ніж сам індекс. Сильні компанії частково перекривають падіння слабких.
  3. Прибутковість. У довгостроковій перспективі індекси завжди зростають у ціні. Завдяки ребалансуванню (це коли до індексу включають нові, більш прибуткові компанії та виключають старі, які показують погані результати за певний період). Протягом усієї своєї історії індекс S&P 500 обганяв усі хедж-фонди у прибутковості. Відомий експеримент Уоррена Баффета наочно це показав.
  4. Підходять для всіх торгових стилів. Завдяки своїй ціні короткострокові трейдери можуть чудово заробляти. На EXMO Margin є можливість використовувати плечі та збільшувати торговельний обсяг та потенційний прибуток у рази. Для довгострокових трейдерів цей актив також є корисним. Індекс забезпечує стабільну прибутковість протягом багатьох років під час бичачого тренду.
  5. Відсутні маніпуляції. Індекси — сталі ринки з мінімальними можливостями для цінових маніпуляцій.

І є кілька недоліків:

  1. Неточність. Індекси відображають лише настрої учасників ринку. Той факт, що ви купуєте індекс S&P 500, не означає, що ваш портфель повністю відображатиме економіку США.
  2. Висока ціна. Індекси S&P 500, NASDAQ 100, Dow Jones коштують не одну тисячу доларів. Через це доступність індексів набагато нижча, ніж окремих акцій. Але завдяки тому, що на EXMO Margin є можливість дробити актив, цей недолік повністю нівелюється. Для торгівлі на нашій платформі достатньо $5.

Висновок

Фондовий індекс — це показник загальних цінових змін на деякі або всі цінні папери, які представлені на певному ринку. Цей інструмент – справді чудова можливість для отримання профіту. Індекс вважається надійним активом у портфелі серйозного інвестора, адже його ціна у довгостроковій перспективі обов’язково зросте. Навіть якщо акції в певному секторі з індексу впадуть, то ціна компенсується успішними компаніями.

 

Станьте частиною нашої спільноти трейдерів, щоб бути в курсі останніх новин:

  • Приєднуйтесь до чату EXMO Margin, де ми обговорюємо новини платформи та ринку з професійними трейдерами Ігорем Порохом та Олегом Федишиним.
  • Підписуйтесь на Telegram-канал маржинальної платформи EXMO.
  • Запускайте Telegram-бот для участі у щоденних розіграшах призів.

 

Здійснюйте успішні угоди та заробляйте більше з маржинальною платформою EXMO!

 

До EXMO Margin