Один зі способів обчислення тренду — нанести на графік сітку Фібоначчі. Розповімо як це зробити правильно.
Золотий перетин за Фібоначчі — це коли менша частина так відноситься до більшої, як більша частина відноситься до всього цілого. Унікальне правило трапляється в усіх галузях природи, науки і мистецтва. Воно застосовується для утворення вихрових потоків, під час «будівництва» раковини равлика, в утворенні еліптичних галактик (наприклад, наш Чумацький Шлях) тощо. Число Фібоначчі виявлено в пропорціях знаменитої «Вітрувіанської людини» Леонардо Да Вінчі.
Таємниче число дорівнює 1,618. Але до чого тут торгівля?
У трейдингу числа Фібоначчі використовуються для визначення рівнів підтримки та опору.
Числа Фібоначчі в математиці — це послідовність чисел, у якій кожне число є сумою двох попередніх. Вона починається з 0 і 1, а потім кожне наступне число отримується шляхом додавання двох попередніх:
0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34 і так далі.
Рівні Фібоначчі — це інструмент технічного аналізу, який використовується в трейдингу для визначення потенційних рівнів підтримки і опору на ринку. Вони засновані на числовій послідовності, відомій як послідовність Фібоначчі, яка виявляється в багатьох аспектах природи і фінансових ринках.
Основні рівні Фібоначчі охоплюють 23,6%, 38,2%, 50%, 61,8% і 100%. Ці рівні обчислюються шляхом застосування відношень чисел Фібоначчі до попереднього руху ціни на ринку.
Рівні Фібоначчі допомагають трейдерам визначити, де ціна може розвернутися або знайти свою підтримку після відкату.
Наприклад, якщо ціна активу падає і досягає рівня Фібоначчі 38,2% від попереднього руху вгору, це може вказувати на потенційну зону підтримки. Там варто очікувати відновлення зростання.
Рівні Фібоначчі також ефективні, коли вони використовуються разом з іншими індикаторами і сигналами. Трейдери часто комбінують їх з технічними індикаторами, такими як: ковзні середні або RSI.
Наприклад, після висхідного руху ціна впала на рівень Фібоначчі 38,2%, при цьому втримала 200 МА, а RSI перебуває в нейтральній зоні без дивергенцій. У цьому випадку можна сміливо відкривати лонг.
Рівні Фібоначчі застосовні до різних часових інтервалів: від короткострокових до довгострокових. Завдяки цій особливості рівні Фібоначчі використовують не тільки короткострокові трейдери, а й досвідчені інвестори.
На практиці внутрішньоденний трейдер може нанести сітку Фібоначчі на денному або тижневому графіку. Визначити загальний тренд, оцінити інші індикатори (які використовуються в торговій системі). Після чого трейдер переходить на дрібні таймфрейми (від 1 хвилини до 1 години) і також наносить сітку на графік. Якщо ціна тестує один з основних рівнів 38,2%, 50% або 61,8% — відбудеться відкриття позиції. Ці рівні також використовуються як опір. Тому за рівнями Фібоначчі можна визначати Higher High і Lower High формації.
Рівні Фібоначчі потрібно використовувати, щоб обмежити ризики і визначати свої таргети. За основні рівні (38,2%, 50% або 61,8%) трейдер може ставити свої стопи. А якщо було відкрито позицію шорт на локальному максимумі, разом із сіткою Фібоначчі ставте Take Profit на ті ж 38,2%, 50% або 61,8% (якщо початковий план був «зловити» відкат, то вихід за рівнем 38,2%).
На EXMO Margin якраз є можливість зручно і найголовніше — швидко налаштувати Take Profit і Stop Loss ордери.
Рівні Фібоначчі — потужний інструмент для трейдера, що дає змогу визначати потенційні рівні підтримки та опору на ринку. Але їх використання вимагає розуміння і досвіду. Вірне застосування рівнів Фібоначчі дасть змогу ухвалювати зважені торгові рішення.