Більшість трейдерів-початківців торгують безсистемно, і це їх основна помилка. Торгівля без стратегії — не робота, а азартна гра задля отримання адреналіну, але не прибутку. Ми розповімо, як створити чіткий план, який додасть трейдингу свідомості та планомірності.
Торгова стратегія (ТС) — це інструкція трейдера, а її мета: здобуття прибутку.
Будь-яка торгова стратегія має поєднуватися з особистими якостями та дисциплінованістю трейдера. Відповідати його вмінню аналізувати ринкову інформацію. Готова торгова стратегія схожа на чіткий план дій, який можна застосувати і до ручної, і до автоматичної торгівлі. У статті ми розглянемо торгові системи, в основу яких покладено технічний аналіз.
У фундаменті торгової стратегії має бути головна ідея. Тому торгові системи поділяють на:
Ще важливо визначити, на який термін розрахована ваша торговельна стратегія:
Важливий момент у розробці власної ТС — визначення таймфреймів. Відомий трейдер, психолог і письменник Олександр Елдер радить використовувати три таймфрейми одночасно.
У новачків часто виникають проблеми з вибором індикаторів через їхню різноманітність. У такому випадку ефективніше використовувати ковзні середні (МА) та осцилятор. Ковзні середні застосуйте з періодом 20, 50, 100, 200. Завдяки МА можна відкривати безліч позицій.
Крім ковзних середніх, потрібно використовувати осцилятор. Найпопулярніші з них: RSI та Stochastic. Розбір цих та багатьох інших індикаторів можна подивитися на Youtube-каналі EXMO у плейлисті EXMO Margin: навчання.
Але не варто використовувати багато індикаторів, більше — не означає краще. І не зупиняйтеся тільки на ковзних середніх та осциляторах. Можна використовувати індикатори, що ґрунтуються на об’ємі та інші інструменти. Для правильної торгової системи достатньо 3-4 індикатори.
Невіддільною частиною торгової системи мають стати свічкові патерни. На платформі EXMO Margin є зручні графіки, на яких трейдер легко визначить будь-які свічкові моделі. Свічкові патерни вказують на дно, вершину, продовження та розворот тренду. Тому аналіз японських свічок у торговій стратегії теж допомагає визначити напрямок ціни.
Графічний аналіз використовується у багатьох торгових стратегіях. Важливо вміти читати трендові лінії, рівні, графічні патерни. Це корисно для визначення поточної тенденції ринку, що разом з індикаторами й свічковими патернами дасть впевненість у своїй позиції.
Колінеарні вектори — це ненульові вектори, які розташовані на одній прямій або паралельних прямих. Тобто колінеарність — це паралельність векторів. У трейдингу поняття колінеарність означає ситуацію, коли використовувані індикатори дають протилежні сигнали. Наприклад, ковзні середні вказують на покупку, а осцилятор — на продаж.
Рано чи пізно колінеарність з’являється у будь-якій торговій системі. У цей час краще призупинити торгівлю і чекати моменту, коли всі елементи стратегії дадуть однаковий сигнал. В іншому випадку трейдер почне вибирати “улюблений” індикатор. А це загрожує втратою капіталу.
Торгова система додає трейдингу чіткості, планомірності та передбачуваності результату. Торгувати системно психологічно легше. До того ж чіткий план торгівлі дозволяє уникнути метушні та небезпечних ілюзій, які породжуються азартом. Торгівля без системи — це вже ні робота, ні мистецтво, а гра. А чи “варта гра свічок”, вирішувати кожному з вас.
EXMO Margin надає зручну та просту платформу для створення власної торгової системи. На ній користувачі можуть перевірити прибутковість розробленої стратегії на практиці, а завдяки кредитному плечу — збільшувати потенційний прибуток у рази.
Здійснюйте успішні угоди та заробляйте більше з маржинальною платформою EXMO!