Переглянути усі Статті

Мемкоїни: чим цікаві та корисні?

Мемкоїни — неоднозначне явище на криптовалютному ринку. Хтось називає монети скамом, інші — проривом у сфері криптовалют. У цій статті ми розберемося в цілях і користі мемкоїнів.

Мемкоїни (memecoins або мемні монети) — це цифрові активи, які виникають з популярних інтернет-мемів і характеризуються сильною волатильністю. Ці криптовалюти зазвичай створюються як сатира або соціальний експеримент. Їхня ціна багато в чому залежить від популярності та культурної цінності, а не від технологій, що стоять за ними.

Перший мемкоїн — Dogecoin — був створений у 2013 році Білі Маркусом та Джексоном Палмером. Велику роль в піарі монети зіграв Ілон Маск завдяки своїй любові до мемів із собакою породи сіба-іну. Йому варто було тільки зробити допис у Твіттері, як ціна мемкоїна злітала. Наприкінці 2013 року DOGE торгувався за ціною $0,0003-7, за 5 років курс монети вперше перевищив $0,01, а в травні 2021 року ненадовго досяг позначки $0,74. Зараз курс коливається на позначці приблизно $0.06.

Як зауважив Ілон Маск, Dogecoin нічим не відрізняється від інших криптовалют, але в ньому є мем. Абсурдний вислів має частку правди. Технологія мемкоїнів не відрізняється від деяких інших криптовалют, які вважаються “справжніми”. Наприклад, Dogecoin був створений як похідна Litecoin. Після Доджі світ побачив ще кілька мемкоінів із собаками “на чолі”: Shiba Inu (SHIB), Dogelon Mars (ELON) тощо.

На платформі EXMO Margin доступний для торгівлі мемкоїн DOGE і плечі до 30х. Щоб уникнути будь-яких ризиків, рекомендуємо використовувати Take-Profit і Stop-Loss.

Основні механізми функціонування мемкоїнів схожі з механізмами відомих альткоїнів, таких, як: Ethereum і Litecoin. Мемні монети, як і інші криптовалюти, оперують з використанням технології блокчейн, і деякі з них навіть працюють на альтернативних блокчейн-мережах. Вони також використовують загальні алгоритми хешування. І хоча мемкоїни асоціюються з популярними інтернет-мемами, їхні технічні характеристики аналогічні звичайним криптовалютам.

У чому цінність мемкоїнів?

Смішні монети мають свою цінність. Можна виділити щонайменше п’ять головних переваг:

  1. Перша й основна спекулятивність. Мемкоїни мають високу волатильність. За достатнього досвіду, трейдери можуть заробити пристойні гроші на стрибках ціни. Нещодавній приклад: PEPE і BlackRock. За інформацією аналітиків Lookonchain, компанія отримала десятикратний прибуток у $2,39 млн на угодах з мемкоїном.
  2. Творчість. Користувачі можуть створити власні меми і символіку, пов’язану з цими монетами. У такий спосіб можна висловити свою приналежність до певної групи або спільноти.
  3. Колекція. Ключова особливість мемкоїнів — колекційна цінність. Кожна монета та/або зображення на ній унікальні. Подібно до колекціонування мистецтва або раритетних предметів, відомі мемкоїни також становлять інтерес для певної групи (фанати, колекціонери). Тому за них готові платити і самі збирачі, і перекупники.
  4. Благодійність. Деякі мемні монети були створені з метою збору коштів для благодійних організацій. Наприклад, Dogecoin використовувався для збору коштів на боротьбу з COVID-19. Також завдяки таким монетам привертається увага громадськості до соціальних та екологічних ініціатив.
  5. Еволюція. Мемні криптовалюти можуть еволюціонувати у щось більше — у власні проєкти зі своєю екосистемою. Наприклад, Shiba Inu і Shibarium. Shibarium — це блокчейн-рішення 2-го рівня для Shiba Inu, спрямоване на усунення проблеми повільності та високої ціни транзакцій Ethereum. Мета Shibarium: закласти основу для створення екосистеми Shiba Inu, доповненої метавсесвітом, DEX та іграми на блокчейні. Як видно, Shiba Inu з часом перетворилася на “фундаментальну” монету. Також можна відзначити те, що Tesla випустила власний мерч, який можна буде придбати за мемну криптовалюту Dogecoin (DOGE).

Недоліки мемкоїнів

Memcoins мають кілька мінусів. Варто відзначити і їх:

  • Маніпуляції та шахрайство. Через жартівливий характер, імовірно, що мемкоїни привернуть увагу шахраїв, які провертатимуть сками, щойно вартість токена досягне певної точки. Однак до таких махінацій схильні не тільки мемкоїни. Це проблема всієї криптоіндустрії загалом через недостатню регуляцію. Останній приклад PEPE тому доказ недобросовісні розробники вивели 16 трлн PEPE, продали їх по ринку і зникли.
  • Мемкоїни можуть бути використані для поширення дезінформації та пропаганди. Якщо малюнок чи назва токена матиме певне посилання.
  • Волатильність. Для трейдерів, які торгують на маржі, це, звичайно ж, перевага, а для інвесторів недолік. Вартість мемкриптовалют може сильно коливатися, що обіцяє втрату капіталу останнім.
  • Безпека. Багато мемкоїнів створюються заради жарту або як соціальний експеримент. Тому навряд чи вони здатні забезпечити такий самий рівень безпеки та надійності, приміром, як Bitcoin.

Висновок

Мемкоїни приємно урізноманітнили світ криптовалют і блокчейну. Вони поєднують у собі колекційну цінність, соціальну інтеграцію, фінансові експерименти та розваги. Важливо пам’ятати, що інвестиції в мемтокени можуть бути пов’язані з високими ризиками, а їхня вартість може сильно коливатися. Що добре для торгівлі на маржинальній платформі. Проте вони продовжують привертати увагу, заманюючи в галузь дедалі більше нових користувачів.

Підписуйтесь на Telegram-канал маржі, щоб бути в курсі розборів, прогнозів та аналітики найпопулярніших активів!