Чіткий план допомагає встановити правила торгівлі та покращити результати. Так трейдер сфокусується на своїх цілях і стратегії, зможе швидше реагувати на зміни ринку та приймати обґрунтовані рішення.
План торгівлі акціями можна поділити на 4 умовні етапи. Спочатку потрібно обрати акцію. І хоча цей пункт плану найскладніший, після нього простіше йти далі.
Читайте новини. Саме вони є драйвером цінового руху активів.
Якщо на тлі новин немає нічого цікавого, потрібно перевірити економічні дати (ставка ЦП, ВВП, безробіття та ін.). При появі такої інформації найкраще торгувати індексами, ніж окремою акцією. На EXMO Margin є можливість торгувати і індексами, і акціями.
Далі проведіть повноцінний технічний та фундаментальний аналізи. У першому випадку потрібно визначити цінові рівні, намалювати трендові лінії, оцінити сигнали індикаторів, що використовуються тощо. Тут все залежить від обраної трейдером стратегії. Фундаментальний аналіз (вивчення фінансових та виробничих показників компанії) складніший, але ефективніший для тривалої торгівлі.
Раз на квартал громадські компанії публікують фінансові звіти. На основі яких і приймається рішення щодо відкриття угоди. Якщо ключові показники кращі за очікування, то весь наступний квартал ціна такої акції буде стійкішою, ніж ціна активу компанії, яка відзвітувала гірше.
Після проведеного аналізу (новин, звітів та сигналів) стане зрозуміло, куди рухається ціна. Це можуть бути як новини, так і відскок від цінового рівня, пробиття або перетин ковзних середніх і так далі. Потім вирішіть купувати чи продавати акцію. Головне — не поспішати та бути впевненим у своєму аналізі. Якщо виникли навіть малі сумніви, трейдеру краще почекати з відкриттям позиції. Якщо один індикатор каже продавати, а інший купувати, утримайтеся від входу в ринок. Інакше вибраний індикатор може не спрацювати, а ви втратите частину капіталу.
Це найпростіший етап серед усіх. Достатньо перейти на платформу EXMO Margin. Праворуч у кутку натиснути на вкладку “Акції” або “Індекси”. Вибрати актив, що вас цікавить, після чого вказати тип ордера, плече, ціну входу (якщо трейдер вибрав лімітний ордер), розмір позиції (для зручності на EXMO Margin можна вказати як кількість акцій, так і розмір позиції в USD/USDT). Також рекомендується налаштувати лімітні ордери: Stop Loss/Take Profit. Залишилося натиснути на кнопку “Купівля” або “Продаж” — і позиція відкрита. Відкриття триватиме не більше 15 секунд.
Якщо трейдер торгує на короткий проміжок часу, то слідкувати за позицією доведеться постійно. Потрібно бути на чеку, адже імпульсні рухи на короткому таймфреймі здатні швидко ліквідувати позицію. Якщо ж торгова стратегія передбачає тривалу торгівлю, то перевіряти позицію варто щодня.
На цьому прикладі видно, що трейдер спирався на технічний аналіз акції BABA. Був пробитий трикутник та 200 МА. Це дало сигнал на купівлю активу.
У закритті позиції трейдеру допоможе комбінування Risk/Reward та цінових рівнів (або індикаторів). Це наочно продемонстровано на прикладі. Стоп-ордер був виставлений трохи нижче за $84, а фіксація прибутку відбулася в зоні $112 – $116, оскільки R/R був 1:3 — це ідеальне співвідношення. Саме це співвідношення рекомендується використовувати у торгівлі. Також можна помітити, що виділена зона була рівнем опору, що додало впевненості у фіксації прибутку.
Якщо угода йде не за планом, не варто пересиджувати та сподіватися на позитивний результат. Краще перейти в іншу позицію.
Серед досвідчених трейдерів існує правило: якщо акція підійшла до таргету швидко (прискорений вертикальний рух на підвищених обсягах) — виходь на 80%. Якщо ціна рухалася повільно, а тренд чи фігура не були зламаними — виходь на 40%.
План трейдера може містити інформацію про цілі, ризики, методи аналізу, інструменти та тимчасові рамки, які можна використовувати для торгівлі на ринку. Гарний план допомагає приймати рішення на основі чіткої стратегії, а не на емоціях чи випадковості. Ще він покаже вашу продуктивність, допоможе оцінити її та скоригувати дії відповідно до результатів. Складаючи план та вибираючи стратегію, враховуйте цілі, особисті фінансові можливості, досвід та рівень ризику.