Переглянути усі Статті

Гаманці для криптовалюти: різновиди

Що таке криптогаманці, якими вони бувають і на яких з них краще та вигідніше зберігати токени? Розповідаємо подробиці.

Усі чули про гаманці для криптовалют, але в їхньому різноманітті можна заплутатися.

Розповімо про можливості, як їх розрізняти і де зручніше та надійніше зберігати накопичені монети.

Криптогаманець — фізична ємність або електронний “гаманець” для зберігання цифрових валют.

Різновид криптогаманців

Усі так звані гаманці для зберігання криптовалют поділяються на два типи:

  1. Холодні.
  2. Гарячі.

Холодні — це офлайнові гаманці, або носії інформації, які просто можна покласти в кишеню.

Ці гаманці не вимагають підключення до мережі для доступу до власних коштів. Тому їх часто називають холодними гаманцями (Cold/Offline wallets). Вважається, що вони менш уразливі до хакерських атак.

Гарячі — це ті, які зберігаються на гаджетах — в інтернеті.

Онлайн гаманці або “гарячі” гаманці (Hot/Online wallets) під’єднані до інтернету і доступ до них можна отримати через веббраузер або мобільний/десктопний застосунок. Для того, щоб отримати доступ до власних активів необхідно мати доступ до Інтернету. Такі гаманці часто використовуються криптовалютними біржами або сторонніми провайдерами.

Ці дві групи також діляться на кілька підвидів криптовалютних гаманців.

Холодні криптогаманці: види

Холодні гаманці бувають таких видів:

  1. Апаратні гаманці. Це фізичний пристрій, який зберігає криптовалюту в автономному режимі. Зазвичай він під’єднується до комп’ютера або мобільного пристрою, тільки тоді, коли потрібно здійснити транзакцію.
  2. Паперові гаманці. Фізичний документ, який містить приватний ключ і може використовуватися для зберігання криптовалюти в автономному режимі. Його часто використовують як резервну копію апаратного або програмного гаманця.
  3. Мозкові гаманці. Це не зовсім вид, а спосіб зберігання активів. Найбільш ненадійний з усіх, адже полягає в запам’ятовуванні парольної фрази, замість зберігання фізичного документа.

До популярних холодних гаманців можна віднести:

  • Ledger Nano S Plus (від $65) — це необхідний пристрій для захисту ваших криптовалют і NFT та плавного доступу до світу DeFi і Web3. Як і Ledger Nano S, Nano S Plus сумісний з настільним комп’ютером і Android Mobile за допомогою кабелю USB;
  • Ledger Nano X (від $140) — дає змогу безпечно керувати більш ніж 5500 монетами і токенами. До їх числа входять Bitcoin, Ethereum, XRP і багато інших. Гаманець має бездротове підключення до мобільних пристроїв;
  • Trezor Model T (від $190) — найпростіший у використанні пристрій з великим сенсорним дисплеєм і підтримкою більш ніж 1000 криптовалют;
  • SafePal S1 (від $50) — дає змогу купувати понад 10000 монет, простий і надійний у використанні.

Цей тип гаманців підійде користувачам, у яких великі та довгострокові портфелі. Користувачеві з портфелем менш як $5000 немає потреби купувати холодний гаманець.

Гарячі криптогаманці: види

Гарячі гаманці можна розділити на три основні типи:

  1. Настільні/десктопні гаманці.
  2. Мобільні гаманці.
  3. Вебгаманці.

Розглянемо найпопулярніші гарячі гаманці.

MetaMask

Це найпопулярніший криптогаманець від компанії ConsenSys. Metamask підтримує зберігання, переказ та обмін криптовалют і NFT, випущених у мережі Ethereum або EVM-сумісних блокчейнах. Гаманець використовується для взаємодії з децентралізованими додатками (dApps), децентралізованими фінансами (DeFi) і здійснення транзакцій у мережі Ethereum.

Trust Wallet 

Мультичейн гаманець, який підтримує 65 блокчейнів, включно з Bitcoin, Ethereum, Tron, Ripple, а також понад 4,5 млн криптоактивів і NFT. Некастодіальний мультивалютний гаманець має можливість виведення на банківську картку та підтримку NFT.

Trust Wallet не надає власних сервісів для обміну купівлі або виведення криптовалют, тому не стягує комісію за операції.

SafePal Wallet

На відміну від Ledger, SafePal дає можливість зберігати криптовалюти без володіння холодним гаманцем. Мобільний додаток SafePal підтримує 15 мов, 100+ блокчейнів, 200 000+ токенів і NFT зі спеціальною функцією RPC, яка взаємодіє з 400+ користувацькими мережами EVM і постійно збільшується.

Цей тип гаманців підійде для користувачів з портфелем від $1000. В іншому випадку комісії за перекази істотно “оголюють” портфель.

Біржові гаманці

Найпростіший і найзрозуміліший спосіб зберігання криптовалюти: тримати крипту на біржі.

При створенні акаунта на біржі у кожного користувача з’являється свій гаманець.

Він підтримує всі монети, які торгуються на майданчику, до них завжди є швидкий доступ. Можна продавати або докуповувати. Ще один плюс: можливість легко відновити доступ до свого акаунту.

У 2018 р. компанія ICORating з’ясувала, що більшість бірж (54%) мають різні проблеми з безпекою. Після цього біржі серйозно взялися за розв’язання проблем зі зберіганням даних. Вони додали різноманітні види аутентифікації користувачів і посилили верифікацію.

Тепер складно уявити майданчик, який щонайменше не запропонує встановити двофакторну аутентифікацію.

Крім того, у кожній біржі, яка себе поважає, є моніторинговий відділ, що виявляє проблемні ділянки, бореться зі скамом, превентивно відбиває кібератаки. Наприклад, EXMO регулюється як контролер персональних даних в Управлінні комісара з інформації (ICO).

Де краще зберігати криптовалюти? 5 важливих аспектів

Перед вибором гаманця для зберігання крипти, враховуйте важливі чинники. Це:

  1. Безпека. Де б ви не зберігали гроші, а головне — безпека. Криптогаманець має бути надійним і захищеним від кібератак та крадіжок. Якщо ви не плануєте активно користуватися накопиченими активами, то краще зберігати їх на холодному гаманці. Якщо ж ви часто торгуєте, важливо, щоб криптовалюти завжди були під рукою — це дасть змогу заробити швидко за появи тренду. У цьому випадку підійде гарячий гаманець або біржа.
  2. Ціна. Вартість криптогаманця також є важливим фактором для більшості користувачів. Холодні криптогаманці зазвичай дорожчі за гарячі, але завжди потрібно аналізувати співвідношення ціни та якості на ринку. Тоді як зберігання криптовалют на криптобіржі безкоштовне.
  3. Сумісність. Важливо вибрати криптогаманець, який підтримує необхідні вам криптовалюти. Окремий гаманець може бути сумісним з величезним списком крипти, а може бути створений під конкретний токен.
  4. Зручність використання. Криптогаманець має бути легким і зручним у використанні. Важливо, щоб у ньому був зрозумілий інтерфейс, функціональність, швидка доступність до активів.
  5. Підтримка. Підтримка користувачів 24/7 теж дуже важлива. Адже гроші можуть знадобитися в будь-який час доби, як і допомога у вирішенні питань, пов’язаних із введенням/виведенням крипти.

Зважаючи на вищевказане, зручніше і доступніше зберігати криптовалюту на криптобіржі. Це безкоштовно, просто, доступно, ліквідно, а головне — надійно. Адже про безпеку думаєте не тільки ви, а й цілий відділ компанії. Також, гроші завжди будуть “під рукою” у вашому гаджеті. А це вкрай важливо для трейдерів, які заробляють на коливаннях ціни.

На EXMO Margin