Що таке криптогаманці, якими вони бувають і на яких з них краще та вигідніше зберігати токени? Розповідаємо подробиці.
Усі чули про гаманці для криптовалют, але в їхньому різноманітті можна заплутатися.
Розповімо про можливості, як їх розрізняти і де зручніше та надійніше зберігати накопичені монети.
Криптогаманець — фізична ємність або електронний “гаманець” для зберігання цифрових валют.
Усі так звані гаманці для зберігання криптовалют поділяються на два типи:
Холодні — це офлайнові гаманці, або носії інформації, які просто можна покласти в кишеню.
Ці гаманці не вимагають підключення до мережі для доступу до власних коштів. Тому їх часто називають холодними гаманцями (Cold/Offline wallets). Вважається, що вони менш уразливі до хакерських атак.
Гарячі — це ті, які зберігаються на гаджетах — в інтернеті.
Онлайн гаманці або “гарячі” гаманці (Hot/Online wallets) під’єднані до інтернету і доступ до них можна отримати через веббраузер або мобільний/десктопний застосунок. Для того, щоб отримати доступ до власних активів необхідно мати доступ до Інтернету. Такі гаманці часто використовуються криптовалютними біржами або сторонніми провайдерами.
Ці дві групи також діляться на кілька підвидів криптовалютних гаманців.
Холодні гаманці бувають таких видів:
До популярних холодних гаманців можна віднести:
Цей тип гаманців підійде користувачам, у яких великі та довгострокові портфелі. Користувачеві з портфелем менш як $5000 немає потреби купувати холодний гаманець.
Гарячі гаманці можна розділити на три основні типи:
Розглянемо найпопулярніші гарячі гаманці.
Це найпопулярніший криптогаманець від компанії ConsenSys. Metamask підтримує зберігання, переказ та обмін криптовалют і NFT, випущених у мережі Ethereum або EVM-сумісних блокчейнах. Гаманець використовується для взаємодії з децентралізованими додатками (dApps), децентралізованими фінансами (DeFi) і здійснення транзакцій у мережі Ethereum.
Мультичейн гаманець, який підтримує 65 блокчейнів, включно з Bitcoin, Ethereum, Tron, Ripple, а також понад 4,5 млн криптоактивів і NFT. Некастодіальний мультивалютний гаманець має можливість виведення на банківську картку та підтримку NFT.
Trust Wallet не надає власних сервісів для обміну купівлі або виведення криптовалют, тому не стягує комісію за операції.
На відміну від Ledger, SafePal дає можливість зберігати криптовалюти без володіння холодним гаманцем. Мобільний додаток SafePal підтримує 15 мов, 100+ блокчейнів, 200 000+ токенів і NFT зі спеціальною функцією RPC, яка взаємодіє з 400+ користувацькими мережами EVM і постійно збільшується.
Цей тип гаманців підійде для користувачів з портфелем від $1000. В іншому випадку комісії за перекази істотно “оголюють” портфель.
Найпростіший і найзрозуміліший спосіб зберігання криптовалюти: тримати крипту на біржі.
При створенні акаунта на біржі у кожного користувача з’являється свій гаманець.
Він підтримує всі монети, які торгуються на майданчику, до них завжди є швидкий доступ. Можна продавати або докуповувати. Ще один плюс: можливість легко відновити доступ до свого акаунту.
У 2018 р. компанія ICORating з’ясувала, що більшість бірж (54%) мають різні проблеми з безпекою. Після цього біржі серйозно взялися за розв’язання проблем зі зберіганням даних. Вони додали різноманітні види аутентифікації користувачів і посилили верифікацію.
Тепер складно уявити майданчик, який щонайменше не запропонує встановити двофакторну аутентифікацію.
Крім того, у кожній біржі, яка себе поважає, є моніторинговий відділ, що виявляє проблемні ділянки, бореться зі скамом, превентивно відбиває кібератаки. Наприклад, EXMO регулюється як контролер персональних даних в Управлінні комісара з інформації (ICO).
Перед вибором гаманця для зберігання крипти, враховуйте важливі чинники. Це:
Зважаючи на вищевказане, зручніше і доступніше зберігати криптовалюту на криптобіржі. Це безкоштовно, просто, доступно, ліквідно, а головне — надійно. Адже про безпеку думаєте не тільки ви, а й цілий відділ компанії. Також, гроші завжди будуть “під рукою” у вашому гаджеті. А це вкрай важливо для трейдерів, які заробляють на коливаннях ціни.