Переглянути усі Статті

Формування позиції на основі трьох таймфреймів

Найскладніше у трейдингу – правильний вхід у позицію. Завдяки методиці трьох таймфреймів цю проблему легко вирішити. Ми розповімо, що це за метод і як його використовувати на практиці.

Перед тим як перейти до методу трьох таймфреймів варто розібратися в понятті “таймфрейм”.

Таймфрейм (time-frame) — це часовий інтервал на графіку, який проходить ціна, що дорівнює одній свічці. Якщо трейдер виставить на платформі EXMO Margin параметр таймфрейму 4Г, то одна свічка на графіку означатиме зміну ціни за 4 години.

Досвідчені трейдери добре орієнтуються на різних таймфреймах. Новачки ж часто губляться, не розуміючи причину різноманіття таймфреймів. Вони використовують погодинний графік та торгують тільки на ньому. Така стратегія може принести прибуток, але не дає трейдеру бачити повну картину — ширшу за одну годину. А нестача інформації може призвести до втрати капіталу.

Суть стратегії трьох таймфреймів

Для зручності ми описуватимемо таймфрейми на трьох окремих моніторах (але цю методику можна використовувати і на одному моніторі).

Перший монітор

Отже, на першому моніторі трейдер відкриває тижневий чи денний графік. Такий графік необхідний для розуміння всієї картини, що складалася на ринку останнім часом. На денних графіках трейдер має провести якісний технічний аналіз:

  • позначити важливі цінові рівні;
  • окреслити патерни розвороту чи продовження тенденції;
  • знайти свічкові патерни;
  • проаналізувати індикатори, що входять до його торгової системи (ковзні середні, осцилятори, індикатори обсягу та ін.).

Саме на великих таймфреймах і формується план торгівлі (не важливо, який ви трейдер: внутрішньоденний або середньостроковий). Чим ширший таймфрейм, тим вагоміші сигнали вашої торгової стратегії (рівні та патерни працюють краще). Потрібно розуміти глобальний тренд активу і на основі цього приймати рішення про купівлю чи продаж.

Приклад денного графіка з рівнями та технічними індикаторами.

Другий монітор

На другому моніторі найчастіше використовуються таймфрейми від 30 хвилин до 4 годин. На цьому етапі трейдер аналізує локальний тренд. На дрібніших таймфреймах також потрібно визначити рівні та патерни (як свічкові, так і графічні). Це підкаже, куди краще поставити тейк-профіт і стоп-лосс. На платформі EXMO Margin є можливість виставити такі ордери у 2 кліки. Це спростить та убезпечить торгівлю у довгостроковій перспективі.

Приклад годинного графіка, на якому позначені локальні рівні та патерни.

Третій монітор

На третьому екрані трейдер відкриває найменший таймфрейм, на якому зручно торгувати. Найчастіше — від 1-хвилинного до 5-хвилинного графіка. Такий графік необхідний максимально ідеальної точки входу в позицію.

Не рекомендується використовувати ковзні середні та осцилятори на дрібних таймфреймах. Тому що сигнали дуже неточні. Найкраще працюють індикатори обсягу та свічковий аналіз. Вони передають настрої учасників ринку максимально точно. Нові рівні малювати не потрібно, краще використовувати ті, що трейдер намалював на денному та годинному графіках. Не варто переборщувати з графічним аналізом. Він має спростити торгівлю, а не ускладнити розуміння ринкової ситуації. У сукупності буде достатньо 5-7 рівнів.

Саме маленькі таймфрейми забезпечують точкове відкриті позиції. Це важливе для внутрішньоденних трейдерів. А для середньострокових трейдерів це більше психологічний момент, тому що ранній прибуток від угоди позитивно впливає на настрій трейдера (зелений PNL завжди тішить око).

Приклад 5-хвилинного графіка.

Висновок

Як було описано вище — три таймфрейми забезпечують максимально точний аналіз та дають ширше розуміння ринку. На ньому стає легше орієнтуватися, особливо новачкам. Найбільш популярна комбінація таймфреймів: денний, годинний та 5-хвилинний графіки.

Визначення глобальної та локальної тенденції здатне покращити торгівлю будь-якого трейдера. Платформа EXMO Margin надає таку можливість. Використовуючи плечі до 30х, можна практично застосувати свою торгову стратегію з урахуванням трьох таймфреймів.

 

Стати частиною нашої спільноти трейдерів, щоб бути в курсі останніх новин:

  • Приєднуйтесь до чату EXMO Margin, де ми обговорюємо новини платформи та ринку з професійними трейдерами Ігорем Порохом та Олегом Федишиним.
  • Підписуйтесь на Telegram-канали спотової та маржинальної платформ EXMO.
  • Запускайте Telegram-бот для участі у щоденних розіграшах призів.

Здійснюйте успішні угоди та заробляйте більше з маржинальною платформою EXMO!

 

До EXMO Margin