Маржинальне забезпечення — це заставні кошти, які потрібні під час використання кредитного плеча. Простими словами, це сума, яка заморожується на рахунку до закриття позиції.
Маржинальне забезпечення резервується як під виставлені ордери, так і під відкриті позиції. Розмір маржинального забезпечення залежить від розміру кредитного плеча.
Зверніть увагу, що рівень маржі після відкриття позиції буде відрізнятися від початкового. Через те, що звідти віднімається реалізований PnL, який включає сплачені торгові комісії за відкриття позиції та фінансування.
Наприклад, якщо ви хочете відкрити ордер на купівлю 1 BTC за ціною $10 000, то з використанням кредитного плеча 5Х вам потрібно мати на балансі щонайменше $2 000 власних коштів, які будуть зарезервовані як маржинальне забезпечення.
Маржинальна платформа EXMO працює за принципом ізольованої маржі. Це означає, що ваші потенційні збитки за однією позицією не можуть бути покриті коштом прибутку з іншої позиції і навпаки. Таким чином, розмір потенційних втрат трейдера обмежений сумою маржинального забезпечення конкретної позиції.
Рівень маржі — це співвідношення ваших коштів у поточній позиції до розміру позиції з урахуванням нереалізованого прибутку чи збитків.
Якщо ви відкрили позицію на 1 BTC за ціною $10 000 з кредитним плечем X2 (ваша маржа за позицією — $5 000), то рівень маржі розраховуватиметься так:
(5 000 – PnL) / 10 000
PnL – це нереалізований результат позиції. У момент відкриття рівень маржі за позицією буде нижчим за 50%, оскільки комісія за відкриття вже включена до реалізованого PnL.
Так, для цього потрібно зайти в деталі позиції, натиснути “Змінити маржу” та додати необхідну кількість маржі. Рівень маржі та ціна ліквідації автоматично перерахуються.
Ви можете додати до позиції всю суму вільної маржі, яка є на балансі та суму маржі, яку резервують ордери, протиспрямовані до позиції.
Наприклад, у вас на балансі всього $10 000, з яких $5 000 зайнято в довгій позиції та $4 000 зайнято ордером на продаж. Таким чином, вільна маржа зараз становить $1 000. Максимально ви можете додати до позиції $5 000, $1 000 вільної маржі і ще суму маржі ордера $4 000.
Щоб розрахувати маржу, використовується така формула:
Margin = (q * X) / N
Margin – розмір власних коштів на відкриття позиції;
q – кількість активу;
X – ціна активу;
N – розмір кредитного плеча.
Наприклад, ви хочете купити 1 BTC за ціною $50 000 з кредитним плечем 3Х. Тоді рівень маржі розраховуватиметься так:
(1 BTC * $50 000) / 3 = $16 666
Ні. Дістати маржу можна за умови виконання всіх наступних умов:
Подивитися кількість вільної маржі можна в Гаманці у розділі Баланс.
Маржа резервується у таких випадках:
Ордери, які закривають чи зменшують розмір позиції, маржу не резервують.
Оскільки ордери (які закривають позицію) не резервують маржу, можна вибрати будь-яке кредитне плече.
Для можливості торгівлі у конкретній валютній парі вам потрібно поповнити маржинальний гаманець у другій валюті пари (у валюті котирування).
Наприклад, у парі BTC/USD перша валюта пари та базова валюта – це BTC, а друга валюта пари та валюта котирування — це USD. Щоб відкрити довгу або коротку валютну позицію в парі BTC/USD, потрібно поповнити маржинальний гаманець USD.
Сума фінансування — це сума, яку біржа “позичила” вам для відкриття позиції. Фінансування дається на весь розмір позиції, а маржа використовується як заставні кошти.
Відкриваючи довгу позицію, ви отримуєте фінансування у валюті котирування, а відкриваючи коротку позицію — у базовій валюті пари.
Наприклад, якщо ви відкрили довгу позицію по парі BTC/USD на 1 BTC за ціною $10 000, то ви взяли в позику $10 000. Якщо ви зайшли в коротку позицію по парі BTC/USD на 1 BTC за ціною $10 000, то ви взяли у борг у біржі 1 BTC.
На EXMO Margin використовуються різні ставки фінансування.
Якщо ви відкриваєте довгу позицію в парі BTC/USD, то застосовуватиметься ставка для USD, оскільки вам потрібні долари для купівлі біткоїнів.
Якщо ви відкриваєте коротку позицію в парі BTC/USD, то буде застосовуватися ставка для BTC, оскільки вам потрібно продати біткоїни.
Ставка фінансування — це та ставка, під яку було взято позикові кошти у біржі. Вона стягується одномоментно при відкритті та збільшенні позиції, а також раз на добу для кожної відкритої позиції. У деталях позиції можна переглянути дату та суму наступного списання.
З вас стягується ставка фінансування — плата за надані кредитні кошти. З актуальними тарифами можна ознайомитись на сторінці Комісій.
Також усі деталі щодо фінансування можна подивитися у вікні “Деталі за позицією”.